کمد دیواری جدید

در اکثر مواقع انواع کمد دیواری موجود در منزل شما نیازهای شما را برطرف نمی کنند و با فضای مطلوب منزل شما هم خوانی ندارد. خیلی از افراد یک قفسه سست و ضعیف با میله ای که از پایین آن خم شده است و یا -حتی بدتر از این – و یک سیستم سیمی بی دوام در قسمت بالایی خود دارند. با توجه به اینکه برخی از این کمدهای دیواری جادار و کارآمد نیستند، نتیجه آن لباس های نامرتب، چروکیده، کفش های نامرتب در کف دیواری شما خواهد بود.

توصیه ‌های مهم برای داشتن کمد دیواری مناسب

اگر کمد دیواری موجود در خانه شما یک کابوس برای سازمان‌ دهی وسایل تان است، برای تغییر این فضای نه چندان مرتب چکار می‌ توانید بکنید؟ این 5 توصیه اساسی برای داشتن کمد دیواری با فضای مطلوب و کارآمد را بررسی کنید، تا بتوانید یک کمد دیواری جادار با قابلیت دسترسی آسان به وسایل موجود در آن را تهیه کنید.

توصیه اول: درست مثل زندگی شما، یک کمد دیواری بایستی قابلیت انعطاف داشته و قابل تنظیم باشد.

در زندگی یاد گرفته ‌اید که تنظیم و حفظ تعادل زندگی یکی از ضروریات آن است. شما باید این نکته را مد نظر داشته باشید که حفظ تنظیم و تعادل زندگی یکی از مهم ترین اصول زندگی است. چون در این صورت است که امکان ادامه و احساس خوب در زندگی وجود خواهد داشت.

درست همانند زندگی واقعی، سیستم کمد دیواری شما نیز باید قادر به تنظیم فضای مناسب و کارآمد خودش باشد. شما ممکن است بپرسید چرا داشتن کمد دیواری قابل تنظیم مهم است؟ به این مثال‌ها توجه کنید:

فرض کنید قد همسرتان 180 سانتی متر و قد شما 150 سانتی متر است. اگر بخشی از کمد دیواری که قرار است لباس ‌ها در آن قرار گیرند در ارتفاع شما طراحی شده باشد، کت‌ های همسرتان در پایین چروکیده خواهند شد. اگر این بخش‌ ها را برای ارتفاع لباس‌ های خود طراحی کرده باشید، برای لباس همسرتان شما یک فضای مرده را در قسمت پایین کمد خواهید داشت. هنگامی که شما یک کمد دیواری عمودی قابل تنظیم دارید، می ‌توانید هر بخش را به تناسب لباس و ارتفاع خود تقسیم کنید.

سایر افراد دوست دارند جین ‌های خود را تا کرده و در قفسه ‌ها قرار دهند. ولی شما دوست دارید آنها را آویزان کنید. بنابراین کمد دیواری سفارشی شما بایستی طوری تنظیم شود که شامل تمامی بخش‌ های مورد نیاز شما باشد. همسرتان به قفسه نیاز خواهد داشت و شما به جایی که بتوانید لباس خود را آویزان کنید. پس تک سایز بودن کمد برای همه این موارد مناسب نخواهد بود! چون تمام افراد سلایق مختلفی دارند و دوست دارند براساس نیاز و سلیقه خود از کمدهای دیواری خانه استفاده کنند.

به همراه سیستم ‌های کمد طراحی و ساخته شده به صورت حرفه ‌ای، در قسمت ‌های پشتیبانی جانبی یک فضای خالی وجود دارد که به شما توانایی تنظیم میله‌ ها و قفسه ‌های خود را به تناسب نیازهای شما می‌ دهد. این فضا یک فضای انعطاف پذیر ایجاد می‌ کند که با ترکیب لباس و سبک‌ هایتان تغییر می ‌کند.

کمد دیواری مدرن

حفره‌ های افزایشی در طرفین این کمد برای تنظیم کامل آن قرار داده شده‌ اند.

مراحل کاری گروه آذینگر

همکاران متخصص ما در گروه آذینگر جهت رفاه حال مشتریان عزیز، سفارشات خود را بدین صورت دریافت، طراحی و اجرا می کند..

1- مشاوره حضوری یا تلفنی

2- ترسیم طرح اولیه به صورت سه بعدی

3- تایید نهایی طرح اولیه سه بعدی توسط مشتری

4- اجرای طرح نهایی

5- نصب پروژه در محل

توصیه دوم: طراحی دیوار به دیوار کمد – استفاده از هر اینچ فضای خالی و کار کردن اطراف هر گونه مانعی

شما تصمیم خودتان را گرفته‌ اید تا کمد با عملکرد بسیار ضعیف‌ تان را تعمیر کرده و هزینه ‌هایتان را کاهش دهید. شما برخی از آویزها و قفسه‌ ها را خریداری کرده و به سمت خانه بر می ‌گردید. شما قصد دارید تا کمد خود را یک بار برای همیشه تعمیر کنید! شما با حجم انبوهی از لباس‌ های چروکیده و کمد دیواری با اندازه 200 سانتی ‌متر دارید و شما 3 بخش با پنهای 60 سانتی ‌متری تهیه کرده ‌اید و متوجه می ‌شوید که 20 سانتی‌ متر فضای مرده خواهید داشت. از دست دادن 20 سانتی‌ متر به معنای رسیدن به آخر دنیا نیست. شما به هر طریقی ادامه داده و نصب کمد دیواری خود را آغاز کنید.

همه چیز تا زمانی که شما برای نصب قسمت دوم آماده شوید به خوبی پیش می‌ رود و شما متوجه می‌ شوید که پنل دسترسی به لوله ‌های حمام در آن طرف دیوار کمد دقیقاً در وسط بخش پشتیبانی کمد شما است (شما حتی نمی ‌دانستید این پنل دسترسی به لوله‌ ها آنجا بود زیرا لباس‌ های زیادی وجود دارد که آن را پوشش می ‌دهد).

در این مرحله شما شروع به فکر کردن می‌ کنید و با خودتان می گویید که طراحی یک کمد دیواری سخت تر از آنی بود که تصور می کردم. تمام این مشکلات بیان شده در بالا را می توان با شروع یک طراحی سفارشی به صورت سه بعدی حذف کرد. یک طراحی خوب با نشان دادن تمامی مشکلاتی که ممکن است شما با آن مواجه شوید مانند خروجی های برق، پنل های دسترسی، کلیدهای برق و غیره شروع می شود. برنامه طراحی مناسب و سیستم کمد کمد دیواری برای اندازه های سفارشی به شما اجازه خواهد داد تا بتوانید یک طراحی دیوار به دیوار را با استفاده از تمام 200 سانتی متر خود را ایجاد کنید و هیچ فضایی در دو طرف به هدر نخواهد رفت.

 شما می توانید برای اخذ مشاوره با همکاران متخصص ما با شماره تلفن 09124611041 تماس حاصل بفرمایید و از نظرات کارشناسی آنها بهره مند شوید.

توصیه سوم: “آن را از کف زمین نزنید.” اگر شما بخواهید حداکثر بهره وری را در نظر بگیرید، از یک سیستم کمد چسبیده به کف استفاده نکنید.

سیستم ‌های کمد دیواری هم می ‌تواند از کف زمین با پایه ‌های تزئینی یا سر ستون‌ هایی از دیوارکه به طور مستقیم به ستون ‌های شما نصب گردیده است،، شروع شوند . با اینکه سیستم‌ هایی که به کف نصب می‌ شوند زیباتر دیده می‌ شوند، تزئینات یا پایه ‌های کمد در پایین حدود 7 الی 13 سانتی متر از فضا را خواهند گرفت. سیستم نصب شده بر دیوار به شما اجازه استفاده از تمام فضای کف اتاق را خواهد داد و می ‌تواند یک طراحی کمد تمیز و مرتب را فراهم آورد.

توصیه چهارم: فرضیه ‌های خود را به چالش بکشید. بهترین ترکیب از نظر تعداد کشوها، محل آویز لباس‌ ها و قفسه ‌ها را تعیین کنید.

به گفته Satchel Paige: “این مطلب تمام چیزی که شما می‌ دانید نیست، چیزی که شما می ‌دانید فقط این نیست.” معنی این جمله این است که امروزه شما فقط یک راه برای انجام این کار‌ها دارید (برای مثال استفاده از کمد دیواری خود)، نه به این معنی که بهترین راه برای مرتب سازی لباس‌ ها و کفش‌ ها در آینده شما است.

بیایید این نقل قول را برای طراحی کمد دیواری کارآمد به کار ببریم. امروز شما ممکن است بسیاری از لباس‌ های خود را بر روی میله‌ های کمد آویزان کنید. در بسیاری از موارد این کار به این معنی است که شما چگونه باید آن را انجام دهید، زیرا شما تنها یک قفسه و میله در بالای کمد خود دارید. این بدان معنا نیست که این کار موثرترین راه برای طراحی کمد بوده است.

اگر به شما بگوییم که شما می ‌توانید دو برابر لباس‌های مختلف را در یک کشو (تاشو) نگه دارید همان طورکه همان مقدار لباس را روی چوب لباسی می‌ توانید قرار می دهید؟ چگونه طرز فکر شما تغییر خواهد کرد؟ علاوه بر آن، با وجود کشوها کمدتان بسیار مرتب ‌تر از آنچه که بود به نظر خواهد رسید. ما با توجه به تجربه‌ای که داریم از مزایای آن آگاهی داریم. در حال حاضر، ما 20 پیراهن در حال استفاده در یک کشو قرار داده، در مقابل همه آنها را روی آویزها به مانند زمان ‌های قبل نیز داریم. از خودتان بپرسید، آیا کشوها می ‌توانند کمد من را بسیار مطلوب ‌تر و کارآمدتر کنند و چشم انداز مرتب ‌تری در برابر این همه آویزی که من امروز دارم می‌ بینم، فراهم نمایند؟

طرح کمد دیواری

این کمد سفارشی از ترکیبی از کشوها ، قفسه ‌ها و فضاهای آویز استفاده کرده است.

توصیه پنجم: اجازه دهید ارتفاع کمد شما متناسب با شما باشد

در توصیه سوم ما در رابطه با استفاده بهینه و مطلوب از کف کمد شما با نصب کمد متصل به دیوار صحبت کردیم، ولی آیا تا به حال به کمد خود نگاه کرده‌ و فضای بلا استفاده بزرگی که در بالا آن قرار گرفته است را دیده‌ اید؟ طراحی کمد کارآمد مقداری نیازمند اطلاعات هندسی، جهت استفاد از کل حجم کمد شما نیز هست. چیزی که استفاده از این ارتفاع را سخت می ‌کند، ارتفاع 2 متری درهای کمدها است که استفاده از قفسه‌ های با عمق استاندارد در قسمت بالای کمد را دشوار می ‌کند. حل این چالش ذخیره سازی آسان است. با استفاده از محصولی به نام”دسترسی عمودی” شما از قفسه‌ های عمیق‌ تر از 36 سانتی متر در پایین و قفسه کوچک تر از 31 سانتی متر در قسمت بالاتر که بسیار سبک هستند، استفاده خواهید کرد (نه برای مواردی که به طور متداول استفاده می ‌شوند از جمله بالش‌ ها، پتوها، و کیسه ‌های خواب و غیره).

نتیجه گیری مطالب ارائه شده درباره کمد دیواری

داشتن یک کمد سفارشی با فضای مطلوب هدف چندان والا و غیر قابل دسترسی نیست. همه این کمدها با یک طراحی متفکرانه به وجود می ‌آیند. این طراحی نیاز به این دارد که بتواند از کل فضای شما استفاده کند، بایستی با نیازهای شما هم خوانی داشته و حتی ممکن است عادات شما در نحوه و محل نگهداری اشیائ تان را بررسی کرده و نتیجه بسیار مطلوبی را به شما ارائه دهد.

موردی که بسیار خوب است اینست که نیازی به این نیست که شما خود برای گرفتن یک طرح کمد خلاقانه، یک کارشناس در عرصه طراحی کمد باشید. تمام آنچه که لازم است شما انجام دهید این است که با یک متخصص آشنا به طراحی سه بعدی تماس بگیرید و این کار آغاز کار بسیار عالی شما خواهد بود.

طراحی انواع کمد دیواری متناسب با سلیقه و نیاز شما یکی از توانایی های همکاران ما در گروه آذینگر است که می توانید با خیال راحت سفارش محصولات مورد نظر خود را به ما بدهید. رضایت مشتریان بزرگ ترین افتخار گروه آذینگر است.

برای سفارش تماس بگیرید