کابینت آشپزخانه ام دی اف

مزایای کابینت آشپزخانه ام دی اف

اگر شما یک کابینت آشپزخانه ام دی اف را رنگ می‌ کنید، رنگ کردن تخته فیبر با تراکم متوسط (ام دی اف) کمی کار سختی است.

مقاله زیر در اصل در سال 2006 در حیطه موضوعی جدید ما یعنی ” Built-Ins” ارائه شده است.

ما با توجه به تجربه‌ ای که داریم، به جرات بیان می‌ کنیم که: برای کابینت‌ های رنگی، هیچ محصولی بهتر و مناسب‌ تر از تخته ام دی اف وجود ندارد و تقریباً هر گونه تخته‌ ای روکش سه لایه از چوب سخت نیز با هسته ام دی اف در دسترس است.

البته که هیچ ماده‌ای کامل و بی نقص نیست، اما در مورد ام دی اف مزایای آن به مراتب بیشتر از معایب آن هستند. ام دی اف بسیار ارزان قیمت و پایدار است و (برخلاف اکثر تخته سه لایه‌ ها) در ضخامت مستحکم و پایداری ساخته شده است. در بعضی موارد، استفاده از ام دی اف سازگار زیستی بیشتری نسبت به استفاده از الوار جامد (تخته) دارد، زیرا موادی که ام دی اف از آنها تشکیل یا ساخته می‌ شود، تجدید پذیر و از منابع پایان ناپذیر هستند- منبعی که برای نسل‌ های آینده نیز قابل دسترس خواهد بود. با این حال، ورقه‌ های ام دی اف سنگین هستند و گرد و غبار حاصل از آنها در هنگام بریدن، در بهترین حالت می‌ تواند باعث رنجش شدید شده و در بدترین حالت، اگر طولانی مدت در معرض آن قرار بگیرید، می‌ تواند خطراتی برای سلامتی شما در پی داشته باشد.

ام دی اف چیست؟

شاید افراد بسیار کمی باشند که از اجزای ام دی اف آشنایی داشته باشند و بدانند که ام دی اف از چه قسمت‌ هایی تقسیم شده است. در صورت بررسی و مطالعه اسناد صنعتی، این نکته را متوجه می‌ شوید که ام دی اف از فیبرهای سلولزی، تراشه‌ ها، Pendistor ها و Defribrator ها تشکیل شده است. در این نوشته قصد داریم تا اطلاعات کاملی در مورد ام دی اف و کابینت آشپزخانه ام دی اف را به ساده‌ ترین حالت ممکن بیان کنیم تا افرادی را هم که شناخت کافی از محصولات چوبی ندارند، متوجه شوند. ام دی اف به عنوان محصولات قطعه‌ای تشکیل شده از چوب تعریف می‌ شود که به فیبرهای کوچک، گرما دیده، مخلوط شده با چسب، فشرده می‌ شود تا حدی که به یک ضخامت مقاوم برسد و در مرحله بعد خشک شده و در سایزهای مورد نیاز برش داده می‌ شود.

کابینت آشپزخانه ام دی اف

در حالت کلی سه نوع ام دی اف در بازار موجود است: کم (وزن کمتر از 40 پوند در هر فوت مربع)، استاندارد (40 تا 50 پوند در هر فوت مربع) و بالا (بیش از 50 پوند در هر فوت مربع). مانند هر محصولی که به طور رقابتی تولید می‌ شود، انواع مختلفی از ام دی اف از لحاظ نوع و کیفیت وجود دارد. رایج‌ترین نوع ام دی اف مربوط به ام دی اف استاندارد می‌ باشد که این نوع ام دی اف هم محصولات با کیفیت‌ های مختلفی تولید و فروخته می‌ شود.

کابینت آشپزخانه ام دی اف

رزین‌ های فرمالدهید اوره (UF) در سال‌ های اندکی پس از جنگ جهانی دوم، اولین چسب مورد استفاده در صنعت کامپوزیت پانل بوده است. رزین‌ های UF با هزینه معقولی، استحکام و مقاومت خاصی به قطعه‌ های تمام شده می‌ دهند، ولی تنها مشکل شان این است که در برابر رطوبت مقاومت محدودی دارند. آنها هم‌چنین مقداری از فرمالدهید را به بیرون نشت می‌ دهند که می‌ تواند باعث اذیت چشم‌ ها و سیستم تنفسی و احتمالاً منجر به مشکلات حاد سلامتی در افرادی که حساسیت شدیدی به آن دارند، گردد. اگر شما یا خانواده‌ تان بخواهید، می‌ توانید یک قطعه فاقد فرمالدهید تهیه نمایید. رزین‌های UF غنی شده با ملامین و رزین‌ های فنول فرمالدئید (PF) چسب‌ هایی هستند که گاهی اوقات برای افزایش مقاومت به آب محصول نهایی استفاده می‌ شوند. به همین دلیل در قطعات ساخته شده از agrifiber از چسب‌ های متیل دی ایزوسیانات استفاده می‌ شود. چیزی به عنوان MDF ضد آب وجود ندارد، اما Medex- که برای کاربردهای غیر ساختمانی و رطوبت بالا مانند صفحات ضد آب، کابینت‌ های حمام، پایه‌ های کف و پنجره‌ های رنگی طراحی شده است- به عنوان محصولی به شدت مقاوم در برابر آب رتبه بندی شده است.

راهنمای خریداران که توسط انجمن پانل کامپوزیت منتشر شده است، لیستی از گیاهان در کانادا را نشان می‌ دهد که ام دی اف را با استفاده از صنوبر و کاج به عنوان مواد اولیه تولید می‌ کنند.

برای سطوحی که رنگ آمیزی خواهند شد، کابینت آشپزخانه ام دی اف هیچ رقیبی ندارد.

ام دی اف برای انتخاب کابینت‌ های رنگی، مبلمان، پانل‌ های دیواری و برخی از قالب‌ ها، یک انتخاب عالی است. رویه‌ های سطوح، که از کارخانه می‌ آیند مخصوصاً آنهایی که آماده رنگ آمیزی هستند تا 150 گرید یا بهتر سنباده زده شده‌ اند. طبق جدول گروه‌ بندی درجه‌ های سنباده در سیستم اروپایی گرید 150 معادل درجه نرم است.

برای اینکه از میزان درجه نرم بودن سمباده، تصویری داشته باشید، بهتر است بدانید که ما سطوح را جهت پاک کردن گرد و غبار و دوده و هم‌ چنین آماده کردن آن برای چسبندگی بهتر پوشش اولیه به سرعت با 120 یا 150 گرید یا همان تا درجه نرم سنباده می‌ زنیم.

کابینت آشپزخانه

آغازگر با پایه حلال برای پوشش اولیه. پرایمرهای با پایه روغن، لاک شیشه ای، لاک الکل دار برای پوشش روی کابینت آشپزخانه ام دی اف که باید رنگ آمیزی شود، ضروری هستند. پس از اینکه سطح درزگیری و سنباده زده شد، شما می‌ توانید یک رنگ با پایه آب استفاده کنید.

پرایمرهای با پایه حلال (نفت، الکل، یا با پایه لاک) ضروری هستند. هرگز از محصول با پایه آب برای پوشش اولیه استفاده نکنید. الیاف چوبی زمانی که آب را جذب می‌ کنند، باد خواهند کرد و شما در خواهید یافت که دلیلش چیست. در واقع این کار، برجستگی‌ های روی سطح که شسته نخواهند شد را افزایش می‌ دهد. با این وجود، پس از اینکه سطح با چیز دیگری درزگیری شد، یک رنگ پایه آب، بر ام دی اف تاثیر نخواهد داشت. بهتر است از رنگ لاتکس روی قطعه دیواری که به طور صحیح درزگیری و به طور مرتب قالب گیری شده استفاده کنید، اما برای مبلمان و کابینت آشپزخانه ام دی اف رنگ شده، کیفیت پرداخت و جلای رنگ با پایه روغن یا لاک الکل را ترجیح داده می‌ شود، که با استفاده از تفنگ اسپری مورد استفاده قرار می‌ گیرد.

قیمت کابینت آشپزخانه ام دی اف

خراشنده Router-bit

پاک کردن ترکیبات اضافی روی ام دی اف با استفاده ازRouter-bit  که لبه‌ های شکل دار را برش می‌ زند، کار بسیار آسانی است.

تنها مشکل واقعی که در زمان رنگ آمیزی کابینت آشپزخانه ام دی اف پیش می‌ آید این است که در رابطه با لبه‌ ها که متخلخل‌ تر از سطح هستند – همانند بافت انتهایی تخته – و اکثر جلا را به خودشان جذب می‌ کند، چکار باید کرد. چوبکارانی هستند که در رابطه با نوارزنی دورتادور لبه‌ های ام دی اف به مشکل برخورد کرده‌ اند. این رویکرد زمان بیشتری را نسبت به روشی که ما ترجیح می‌ دهیم، می‌ گیرد و هیچ اهمیتی ندارد که نوارزنی لبه‌ های ام دی اف‌ها به چه خوبی و تمیزی انجام شده باشد، یک درز ممکن است هم‌چنان در لبه‌ های ظریف وجود داشته باشد.

ایده کابینت آشپزخانه ام دی اف

 

شما به چاقوی بتونی و سخت نیازی ندارید. انگشت تنها ابزار مورد نیاز برای پر کردن لبه‌ های ام دی اف با ترکیب گچ تخته آبکی است. سطح و لبه‌ های تیز را قبل از پر کردن‌ شان باید سنباده بزنید.

بهتر است تا از ترکیب گچ تخته برای پر کردن لبه‌ ها استفاده کنید. چه آنها به طور قائم برش خورده باشند و چه با یک روتر شکل داده شده باشند. اکثر افراد این ترکیب را با انگشت یا کف دست به کار می‌ برند. بر خلاف بتونه‌ های نقاشی یا بتونه چوب، گچ تخته یک بافت آبکی دارد، بنابراین در ادامه ممکن است مقداری شلخته و نامرتب به نظر برسد. اما این مشکل بعد از اینکه خشک شد، به راحتی با سنباده برطرف می‌ شود.

برای لبه‌ هایی که با روتر شکل داده شده‌ اند، شما می‌ توانید از یک روتر مشابه به عنوان یک ساینده جهت پاک کردن ذرات کوچک اضافی قبل از لمس کردن لبه‌ ها، از یک کاغذ سنباده سیلیکون کاربید 220 گریتی استفاده کنید.

همان‌ گونه که در این نوشته بیان شد، کابینت آشپزخانه ام دی اف می‌ تواند بهترین گزینه و انتخاب برای آشپزخانه شما باشد و شما می‌ توانید با انتخاب ام دی اف، گزینه‌ های زیادی را طراحی کنید. ساخت انواع کابینت آشپزخانه متناسب با فرهنگ و سلیقه ایرانیان از تخصص‌ های ما در گروه آذینگر می باشد. همکاران ما در گروه آذینگر تلاش می‌ کنند تا مرغوب‌ ترین محصولات را با کم‌ ترین هزینه در اختیار مشتریان خود قرار دهند. همکاران متخصص ما آماده همفکری با شما هستند تا کابینت‌ های زیبا و متناسب با حال و هوای آَشپزخانه شما را طراحی کنند.

کافی است با شماره 09124611041 در تماس باشید، تا همکاران متخصص ما، راهنمایی‌ های لازم در جهت سفارش کابینت را به شما ارائه دهند.

برای سفارش تماس بگیرید