اندازه میز تلویزیون

شاید شما هم مانند بسیاری از افراد باشید که تلاش کرده ‌اید تا پرده‌ ها خود را با کف‌ پوش‌ های چوبی خود ست کنید. ولی شاید یک چیز بسیار مهم را نادیده گرفته و فراموش کرده ‌اید. تلویزیون شما هنوز بر روی یک میز یا قفسه قرار گرفته است که با سیستم‌ های بازی ویدئویی، دی وی‌ دی‌ ها و دیگر خرت و پرت‌ ها احاطه شده است و در نگاه کلی اتاق شما نامرتب به نظر می‌ آید. میز تلویزیون مناسب می‌ تواند علاوه بر سازماندهی به وسایل شما، دکوراسیون داخلی منزل تان را بهبود داده و سبب زیبابی منزل تان شود.

هنگام طراحی یک اتاق، مشتری‌ها معمولاً به میزهای تلویزیون توجه زیادی نمی ‌کنند. تخت‌ های دراز کش، میزهای اطراف، حتی آویزهای روی دیوارها و تزئینات پنجره ‌ها توجه زیادی را به خود جلب می‌کنند. در نهایت تلویزیون بیچاره بر روی یک میز قرار می‌گیرد و یا در جای خالی از دیوار آویزان می‌شود. ولی با توجه به اینکه به طور معمول میز تلویزیون در اتاق پذیرایی قرار داده می‌ شود و به عنوان یکی از مهم‌ ترین ارکان دکوراسیون داخلی استفاده می‌ شود، لذا طرح و جنس میز تلویزیون بسیار ضروری است.

چنین موردی هرگز نباید اتفاق بیفتد که تعیین موقعیت میز تلویزیون، به عنوان نقطه کانونی اتاق در پایان کار انجام شود، بنابراین باید جلوه و نمای مناسبی داشته باشد. هنگام تماشای تلویزیون، شما نمی‌ توانید از توجه کردن به میز تلویزیون خودداری کنید، به ویژه اگر در جای موقتی باشد یا بطور اتفاقی بر روی یکی از لوازم منزل که برای نگه داری تلویزیون طراحی نشده است، باشد. حتی بدتر از آن، اگر سیستم‌ های بازی یا سایر تجهیزات سرگرمی هم دارید و سیم ‌ها و کنسول‌ ها در محیط اتاق پخش شده باشند، همه این‌ ها باعث می­ شود که تمام وسواسی که شما در بقیه جاهای اتاق به خرج داده اید بیهوده شود.

بقیه افراد هم اشتباه دیگری را مرتکب می‌ شوند و آن خرید بزرگ ترین مدل با هر ویژگی ممکن است، تنها برای اینکه متوجه شوند که مقدار زیادی پول برای وسیله ‌ای خرج کرده‌ اند که آن هم متناسب با نیازهای آن‌ ها و یا اندازه آن اتاقشان نیست.

خرید یک میز تلویزیون به روز، خوش ساخت و با طراحی مناسب از همه این مسائل اجتناب کنید.

البته، انتخاب میز تلویزیون متناسب با نیازهای شما می‌ تواند نیاز به مهارت بالایی داشته باشد، بنابراین ما یک راهنمای خرید را تهیه کرده ‌ایم تا برای انتخاب از میان همه گزینه‌ ها به شما کمک کند..

انتخاب میز تلویزیون

1-1- تجزیه و تحلیل نیازهای شما جهت فهمیدن اینکه شما به دنبال چه چیزهایی هستید.

اولین گام در انتخاب میز تلویزیون مناسب، تجزیه و تحلیل این است که شما چه میز تلویزیونی نیاز دارید. این کار شامل پرسیدن برخی از سوالات از خودتان است تا بدانید چه چیزی بهترین انتخاب برای شما خواهد بود. این سوالات عبارتند از:

 • تلویزیون شما چقدر بزرگ است؟
 • اتاق شما که میز تلویزیون در آنجا قرار خواهد گرفت، چقدر بزرگ است؟
 • برای چه هدفی از تلویزیون استفاده می کنید؟
 • سلیقه شما در طراحی و ویژگی‌ های خاص آن چیست؟

در نظر گرفتن کامل نیازها و توقعات شما از میز تلویزیون، کمک خواهد کرد تا مطمئن شوید که شما میز تلویزیون مناسب با قیمت مناسب را انتخاب کردید.

1-2 : پیش از هر چیز: تلویزیون تان را اندازه گیری کنید

دقت کنید. پهنای تلویزیون به همان شیوه ‌ای که دیگر اشیاء اندازه گیری می ‌شوند، سنجیده نمی ‌شود. در صنعت، پهنای پنل تلویزیونی را با اندازه گیری از یک گوشه به گوشه دیگر به صورت مورب تعیین می‌ کنند. با این حال، عرض و ارتفاع میزهای تلویزیون به روش معمولی اندازه گیری می‌ شود. لازم است که متر نواری را در دست بگیرید و فضای مورد نیاز تلویزیون خودتان را اندازه بگیرید تا بتوانید میز تلویزیون مناسبی انتخاب کنید.

حتی میزهای تلویزیونی که تلویزیون را قاب نمی‌ کنند، می ‌توانند به طور مضحکانه نسبت به تلویزیون بزرگ یا کوچک باشند، بنابراین همیشه تلویزیون را بدون درنظر گرفتن نوع میز تلویزیون اندازه گیری کنید.

1-3: در نظر بگیرید که چگونه از تلویزیون خود استفاده می ‌کنید

افراد مختلف به دلایل متعددی از تلویزیون استفاده می‌ کنند. بعضی از ما در آشپزخانه در حال تماشای فیلم‌ های قدیمی هستیم، در حالی که بعضی‌ ها دوستانشان را به خانه دعوت می‌ کنند تا بازی ‌های فوتبال را تماشا کنند. بعضی‌ ها به ندرت از تلویزیون خودشان استفاده می ‌کنند، در حالی که برخی افراد طرفداران بازی‌ های ویدئویی هستند که ممکن است چندین ساعت، در جلوی صفحه نمایش تلویزیون نشسته و بازی کنند.

چگونگی استفاده شما و خانواده ‌تان از تلویزیون به ‌طور مستقیم بر روی انتخاب میز تلویزیون شما تاثیر می ‌گذارد. بازی‌ های ویدیویی انجام می ‌دهید؟ آیا هنوز یک مجموعه عظیم از فیلم ‌های دی وی دی یا حتی نوارهای VHS دارید؟ شما ممکن است بخواهید یک میز تلویزیونی را انتخاب کنید که دارای فضای کافی باشد تا مجموعه فیلم ‌های شما را مرتب نگه دارد.

اگر جزء افرادی هستید فقط از تلویزیون ‌های هوشمند استفاده می ‌کنند که مجهز به وای فای هستند و فقط باید سیم برق را در نظر بگیرند. در این صورت نیازی نیست که در مورد سوراخ موجود در پشت میز تلویزیون نگران باشید، به جز سوراخی که سیم برق را از آن رد کنید.

هم چنین از دستگاه‌هایی مانند سیستم‌ های بازی ویدیویی یا پخش کننده‌ های دی وی دی که سیم کشی زیادی دارند غافل نشوید؛ اطمینان حاصل کنید که میز تلویزیون فضای کافی برای آن ‌ها و هم چنین حفره‌های کافی در پشت برای عبور دادن سیم آنها دارد.

خرید میز تلویزیون

1-4: انتخاب اندازه مناسب با اندازه اتاق

به طور حتم انتخاب یک میز تلویزیون، نیازمند آگاهی از اندازه تلویزیون است. شما باید اندازه اتاق را نیز در نظر بگیرید. بسیاری از میزهای تلویزیون با بسیاری از اتاق ‌ها متناسب خواهند بود، اما همه اجزای این وسیله خانگی، در هر اتاقی خوب جلوه نخواهد کرد.

بدیهی است که بسیاری از مردم ایده‌ های متفاوتی درباره چگونگی استفاده از میز تلویزیون در اتاق ‌های مختلف دارند. برای مثال، اکثریت مردم ترجیح می‌ دهند برای اتاق خواب میز تلویزیون ‌های کوچک تری را نسبت به میز تلویزیونی که در اتاق نشیمن یا اتاق خانواده قرار دارد، استفاده کنند. خانواده ‌های دیگری تمایل دارند که تلویزیون را در هر اتاقی، حتی در حمام نیز داشته باشند! این مهم است که فضا و محیط اطراف را ارزیابی کنیم تا میز تلویزیون درستی را تهیه کنیم.

بدست آوردن تناسب صحیح، به جای این که علم باشد، یک هنر است و در بسیاری از موارد از ذوق شخصی فرد ناشی می‌ شود. گفته می‌ شود که در یک اتاق بسیار کوچک، یک میز تلویزیون بزرگ و آراسته ممکن است مضحک به نظر برسد. یک میز تلویزیون خیلی کوچک هم در یک اتاق بسیار بزرگ، غیر طبیعی خواهد بود.

هم چنین به خاطر داشته باشید که میز تلویزیون چه فضایی را می ‌گیرد. آیا چیدمان سایر اثاثیه در اتاق، اجازه می ‌دهد که فضایی برای حرکت راحت وجود داشته باشد؟ چون هیچ کس دوست ندارد که برای حرکت کردن از روی اثاثیه بالا برود.

فضای اتاق خود را اندازه بگیرید و اطمینان یابید که میز تلویزیونی که خریداری کنید برای تلویزیون شما مناسب بوده و تناسب خوبی با اتاق شما داشته باشد.

1-5: چرا اندازه پارامتر مهمی است؟

وقتی که شما اندازه‌گیری‌ های خودتان را انجام دادید و می ‌دانید که چه اندازه‌ ای متناسب با اتاق موردنظر شما است، حالا در مورد اندازه میز تلویزیون خود فکر می‌ کنید. شما باید مطمئن شوید که میز تلویزیونی که می‌ گیرید هم از لحاظ زیبایی و هم ایمنی متناسب با اندازه تلویزیون شما است. صفحه نمایش‌ های تخت امروزی قسمت بالایی سنگین تری نسبت به مدل ‌های جعبه ‌ای قدیمی داشته و نیاز به پشتیبانی بهتری دارند.

میزهای تلویزیونی در شکل‌ ها و اندازه ‌های مختلف وارد بازار می ‌شوند. برای کسانی که اوقات فراغت روزانه خودشان را با تلویزیون سپری می‌ کنند، یک سیستم سرگرمی کاملاً پیشرفته بهترین گزینه خواهد بود. افرادی که تلویزیون‌ های خودشان را برای تماشای فیلم و یا بازی‌ های ویدئویی دوست دارند، نیاز به فضای نگه داری دارند تا تمام فیلم‌ها، اسباب بازی‌ها و خرت و پرت‌های مورد نیاز شان را در آن قرار بدهند.

برای سایر افراد که به فضای نگه داری نیاز دارند، اما نمی ‌خواهند که میز تلویزیون فضای زیادی از اتاق را اشغال کند، یک مدل سبک قفسی باید کافی باشد. این میزهای تلویزیونی معمولاً حدود 100 سانتی متر یا بیشتر بالاتر از سطح زمین هستند و به طور کلی ارتفاع آنها دو برابر بیشتر از عرض آن است.

با این حال، برخی از خانواده‌ها به ندرت از تلویزیون استفاده می ‌کنند و ترجیح می‌ دهند که فضای زیادی از اتاق را اشغال نکند. به احتمال زیاد، برای این خانه‌ ها، یک میز تلویزیون گوشه‌ ای کوچک، بهترین گزینه خواهد بود.

برخی از حداقل عرض‌ های پیشنهادی برای میزهای تلویزیونی بر اساس اندازه تلویزیون بدین ترتیب است:

 • برای تلویزیون‌ های کوچک تر از 32 اینچ – میز تلویزیون با عرض 28 اینچ
 • برای تلویزن های 39-32 اینچی – میز تلویزیون با عرض 45-30 اینچ
 • برای تلویزیون های 54-50 اینچ – میز تلویزیون با عرض 49-46 اینچ
 • برای تلویزیون های 59-55 اینچ – میز تلویزیون با عرض 53-50 اینچ
 • برای تلویزیون های 64-60 اینچ – میز تلویزیون با عرض 57-54 اینچ
 • برای تلویزیون های 69-65 اینچ – میز تلویزیون با عرض 62-58 اینچ
 • برای تلویزیون های 70 اینچ یا بیشتر – میز تلویزیون با عرض بیش از 63 اینچ

یک میز تلویزیون همیشه باید حداقل بین دو تا پنج اینچ بیشتر از عرض تلویزیون باشد. این امر نه تنها این اطمینان را حاصل می ‌کند که میز تلویزیون دارای ابعاد مناسبی نسبت به تلویزیون است، بلکه احتمال این که تلویزیون سقوط کند نیز کاهش می‌ یابد.

فروش میز تلویزیون

6-1: انطباق سبک میز تلویزیون با اتاق

اتاقی با یک سبک خاص نیاز به یک میز تلویزیونی با یک جلوه خاص دارد. بدیهی است که میز تلویزیون پر زرق و برق ، تناسب ضعیفی با یک محیط مدرن و مینیمالیستی خواهد داشت. برعکس، یک میز تلویزیون با ظاهر ساده، مکمل یک اتاق پر از عتیقه ‌ها و آثار هنری نخواهد بود.

یک میز تلویزیون که از چوب محکم و براق ساخته شده است، تقریباً باید مکمل هر اتاقی با طراحی سنتی باشد. در طراحی سنتی معمولاً از چوب درخت گیلاس، بلوط، ماهون یا افرا استفاده می‌ شود. میز‌های تلویزیون‌ شیک از چوب‌ های تیره، فلز و یا ترکیبی از هر دو، کاملاً مناسب یک اتاق با سبک مدرن خواهند بود. بیشتر میزهای تلویزیون در رنگ ‌های قهوه‌ای، خاکستری یا سیاه هستند. اینها بهترین گزینه ‌های رنگ هستند زیرا تقریباً در هر طراحی اتاقی مطابقت دارند.

هم چنین شما باید به‌ طور ویژه در مورد سبک میز تلویزیونی که انتخاب کردید، فکر کنید. به عنوان مثال، شما ممکن است یک میز تلویزیونی با درب یا قفسه ‌های شیشه ‌ای زیبا دوست داشته باشید، اما این سبک ممکن است برای خانه ‌ای با بچه ‌های غیرقابل کنترل، مناسب نباشد. احتمالاً یک میز تلویزیون محکم با چوب سخت، برای محیطی که کودکان می ‌توانند در اطراف آن بازی کنند، بهترین کارایی را داشته باشد.

در نظر بگیرید که میز تلویزیون در محیطش چطور به نظر می‌ رسد، چگونه با شیوه زندگی شما منطبق است و مهم‌ تر اینکه چه چیزی با بودجه شما مطابقت دارد.

1-7: در نظر بگیرید چه ویژگی ‌هایی با نیازهای شما بهترین مطابقت را خواهد داشت.

میزهای تلویزیون مختلفی با ویژگی‌ های متفاوت وارد بازار می ‌شوند. ویژگی‌ های بیشتر می‌ تواند به معنای قیمت بالاتر باشد، بنابراین در مورد آنچه که می‌ خواهید یا نیاز دارید، به دقت فکر کنید.

متداول ‌ترین ویژگی‌ ها شامل قفسه ‌ها، درب‌ های شیشه‌ ای و کشوها هستند. در بسیاری موارد، شما می ‌توانید فاصله بین کشوها را تنظیم کنید تا بتوانید هر چیزی که نیاز دارید را به خوبی نگه داری کنید. فضای مورد نیاز خود را بیش از حد مورد نیاز برای نگه ‌داری لوازم و صفحه نمایش انتخاب کنید. اندکی فضای بزرگتر خیلی بهتر از فضای ناکافی است.

برخی از میزهای تلویزیون با ویژگی ‌های جانبی وارد بازار شده ‌اند که می ‌توانند عملکرد، زیبایی و هزینه را افزایش دهند. میز تلویزیون ‌هایی با سبک بازی و سرگرمی می‌ توانند با طیف وسیعی از سیستم‌ های روشنایی، از لامپ‌ های حبابی معمولی گرفته تا لامپ ‌های فانتزی LED عرضه ‌شوند. حتی یک مدل لوکس‌تر تلویزیون را در بالای شومینه مصنوعی قرار می ‌دهند.

سایر ویژگی‌ های رایج عبارتند از:

 • پایه تثبیت کننده برای تراز نگه داشتن میز تلویزیون شما، حتی اگر کف اتاق شما تراز نباشد.
 • شیشه سازگار با امواج مادون قرمز که سیگنال‌ های دستگاه کنترل از راه دور شما را مسدود نمی ‌کند.
 • استفاده از چوب سخت به جای روکش چوب. چوب سخت دوام بیشتری دارد اما گران‌ تر است، در حالی که روکش یک نوار نازک از چوب سخت است که خرده‌ های تخته و یا برخی دیگر از محصولات چوبی را پوشش داده است. روکش قیمت بسیار کمتری دارد.

گروه آذینگر با استفاده از تجربه بالای همکاران متخصص و دستگاه های تمام اتوماتیک، انواع طرح های منحصر به فرد میزهای تلویزیون مطابق با درخواست و سلیقه مشتریان محترم را طراحی و تولید می کند. برای استفاده از نظرات کارشناسی متخصصان ما کافی است با شماره تلفن 09124611041 تماس حاصل بفرمایید، تا از راهنمایی و نظرات تخصصی همکاران ما بهره مند شوید.

مراحل کاری گروه آذینگر

1- مشاوره حضوری یا تلفنی

2- ترسیم طرح اولیه به صورت سه بعدی

3- تایید نهایی طرح اولیه سه بعدی توسط مشتری

4- اجرای طرح نهایی

5- نصب پروژه در محل

برای سفارش تماس بگیرید