دکوراسیون داخلی با MDF

اغلب افرادی که قصد دارند تا تغییراتی را در دکوراسیون داخلی منزل خود انجام بدهند، با این سوال مواجه می شوند که چه نوع المانی را دکوراسیون داخلی خود انتخاب کنند؟ چوب یا ام دی اف؟ چرا دکوراسیون داخلی با MDF مناسب است؟ ام دی اف چه معایب و چه مزایایی را نسبت به چوب دارد.

چرا دکوراسیون داخلی با MDF ؟

در حالت کلی چوب یک ماده بسیار محکم و قوی است و MDF یک جایگزین مناسب و شایسته برای چوب است. چوب به عنوان ماده اولیه و پایه مبل شناخته می شود که دارای استحکام بالایی است.

از مهم ترین مزایای چوب می توان به موارد زیر اشاره کرد:

قدرت، دوام و ماندگاری: در صورت انتخاب وسایل چوبی شاهد، ماندگاری و دوام بسیار بالای آن خواهید بود.

زیبایی: از لحاظ زیبایی شناسی، چوب زیبایی بسیار زیادی دارد. در صورتی که به زیبایی اهمیت می دهید، چوب یک گزینه بسیار عالی برای شما است.

سفارشی سازی: امکان ساخت طرح های متنوع در چوب هم بسیار زیاد است.

ارزش بالای محصولات چوبی: محصولات تولید شده با استفاده از چوب، دارای ارزش بیشتری هستند و شما باید هزینه بیشتری را پرداخت کنید.

معایب چوب

علی رغم مزایای بسیار زیادی که چوب دارد، چوب هم مانند سایر مواد دارای معایب و نقاط ضعفی است:

آسیب های رطوبتی: اغلب چوب های موجود در بازار در مقابل رطوبت مقاوم نیستند، فقط برخی از انواع چوب ها مانند چوب بلوط قرمز در مقابل رطوبت مقاوم هستند. برای حفظ چوب ها در مقابل رطوبت از پوشش های محافظ مناسب استفاده می شود.

تاب خوردگی: تاب خوردگی و ترک خوردگی یکی دیگر از معایب چوب است. بدین معنی که چوب در مقابل دما و تغییرات دما دچار انبساط یا انقباض می شود که در نتیجه سبب تاب خوردگی در سطح آن می شود.

آلودگی حشرات: چوب های طبیعی بیشتر در خطر حمله حشرات طبیعی در مقایسه با سایر چوب ها مانند ام دی اف می شوند.

ام دی اف چیست؟

ام دی ف ای یک نوع چوب مصنوعی است که ترکیبی از خاک اره و چسب است که تحت فشار و حرارت بالا با هم ترکیب می شود. ویژگی مهم ام دی اف این است که صاف و یک دست است که گاهی رگه هایی از طرح چوب بر روی آن وجود دارد.

طیف رنگ بندی ام دی اف بسیار گسترده است و به همین دلیل است که این نوع چوب در نظر کاربران بسیار پر کاربرد و پر طرفدار است. رنگ بندی ام دی اف از قهوه ای روشن تا قهوه ای تیره درجه بندی می شود.

مقایسه ام دی اف با چوب

چوب استحکام بیشتری نسبت به ام دی اف دارد و البته هزینه آن نیز بیشتر از ام دی اف است ولی لبه های صاف و منسجم تر به همراه تنوع رنگ بالا و قیمت مناسب از ویژگی های بارز ام دی اف است که سبب شده است تا امروزه افراد زیادی تمایل به استفاده از ام دی اف داشته باشند.

پیشرفت تکنولوژی و استفاده از دستگاه های ساخت CNC سبب شده است تا طرح های زیبا و ماندگاری بر روی چوب و فلز انجام شود. شما هر ایده ای را که در ذهن داشته باشید، می توانید با کمک این دستگاه ها عملی کنید.

خواص مکانیکی و فیزیکی بالا نسبت به چوب و مقاومت در برابر فرسایش، پوسیدگی و ترک خوردگی از دیگر مزایای ام دی اف نسبت به چوب طبیعی است. در حالت کلی دانیسته ی چوب ام دی اف در تمام سطوح آن یکنواخت است که در نتیجه سبب می شود تا استحکام آن بسیار بالا باشد.

کاربردهای دکوراسیون داخلی با MDF

به خاطر طیف وسیع رنگ، طرح و قیمت مناسب ام دی اف، می توان کاربردهای دکوراسیون داخلی با MDF وسیعی را نام برد. از جمله کاربردهای این چوب مصنوعی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

کمد دیواری با ام دی اف

دیوار پوش با ام دی اف

کابینت ام دی اف

کفپوش ام دی اف

سرویس خواب ام دی اف

طراحی و دکوراسیون داخلی با MDF

امروزه به لطف طراحان و معماران معتبر و با سلیقه طرح های متنوعی برای دکوراسیون داخلی با MDF به وجود آمده است، طرح های متنوعی که در تمام بخش های خانه عملی و کاربرد دارد. فقط کافی است شما براساس سلیقه، نیاز، فضا و هزینه خودتان از میان بی شمار طرح زیبا، اقدام به انتخاب طرح مورد نظر خود بکنید.

مزایای دکوراسیون داخلی با MDF

همان گونه که در بالا مزایا و معایب چوب را بیان کردیم، می توانیم بیان کنیم که ام دی اف مزایای بسیاری دارد که سبب شده است تا افراد زیادی اقدام به انتخاب آن کنند و اقدام به طراحی دکوراسیون داخلی با MDF کنند.

عدم تاب خوردگی و ترک خوردگی MDF: برخلاف چوب که در اثر رطوبت و حرارت دچار ترک خوردگی و تاب خوردگی می شود، ام دی اف در مقابل رطوبت و حرارت دچار مشکل نمی شود.

سطح صاف و صیقلی: با توجه به اینکه ام دی اف از ذرات بسیار ریز تشکیل شده است، به همین خاطر سطح آن صیقل و براق است و در نظر بیننده زیبا دیده می شود.

تنوع بسیار زیاد: به دلیل خاصیت چوب ام دی اف اعم از برش سوراخ کاری، امکان ایجاد طرح های جذاب بسیار زیاد است و شما می توانید به راحتی طرح های مورد نظر خود را انتخاب و سفارش دهید.

هزینه پایین: در مقایسه با چوب، ام دی اف هزینه پایین تری دارد و شما می توانید با هزینه کمتری طرح مشابه چوبی را سفارش داده و خرید کنید.

نتیجه گیری

انتخاب طرح، جنس و نوع دکوراسیون داخلی شما، براساس پارامترهای مختلفی اعم از هزینه، زمان اجرای آن، تنوع و غیره است که شما براساس اولویت های خود انتخاب خواهید کرد. شما می توانید دکوراسیون داخلی با MDF یا سایر مواد مانند چوب را انتخاب کنید ولی نکته مهم در این است که شما با انتخاب ام دی اف علاوه بر کاهش هزینه های خود، می توانید طرح ها و رنگ های بیشتری را انتخاب کنید.

محصولات دکوراسیون داخلی طراحی و ساخته شده در گروه آذینگر با استفاده از دستگاه های اتوماتیک و پیشرفته تهیه می شود. تمام طرح ها و ایده های مختلف قابل اجرا بر روی ام دی اف و چوب است، با اندازه های مختلف و طرح های متفاوت است. محصولات بعد از تولید، با روکش های متنوع و ضد آب پی وی سی پوشش داده می شود.

در صورتی که تمایل به مشاوره در زمینه دکوراسیون داخلی دارید، همکاران ما آماده ارائه پیشنهادات اعم از ساخت، هزینه، طراحی و اجرا هستند. برای ارتباط با کارشناسان ما کافی است با شماره تلفن 0912461041 تماس حاصل نمایید، تا از راهنمایی های کارشناسان و متخصصان ما بهره مند شوید.

مراحل کاری گروه آذینگر

1- مشاوره حضوری یا تلفنی

2- ترسیم طرح اولیه به صورت سه بعدی

3- تایید نهایی طرح اولیه سه بعدی توسط مشتری

4- اجرای طرح نهایی

5- نصب پروژه در محل

برای سفارش تماس بگیرید